Kontakta oss

Varaslättens lagerhus finns för dig och dina grödor. Vi stöttar våra medlemmar med värdefull kunskap, rådgivning och ett bra produktsortiment. Vid frågor och funderingar är du är alltid varmt välkommen att kontakta någon av oss, så hjälper vi dig.

Växel

0512 – 300 450

Öppettider

Spannmålsanläggningar: 7-16
(Frukost 9.00-9.20, Lunch 12.00-12.40)

Kontoret: 8-17

Försäljning

Karl Delin

Spannmålschef

0512-300 459
karl@varalagerhus.se

Mikael Eklöf

Växtodling

0512-300 460
mikael@varalagerhus.se

Peter Darljung

Växtodling

0512-300 469
peter.darljung@varalagerhus.se

Johanna R. Pettersson

Växtodling

0512-300 458
johanna.pettersson@varalagerhus.se

Andreas Hernbo

Växtodling

0512-300 455
andreas@varalagerhus.se

Peter Larsson

Växtodling

0512-300 454
peter@varalagerhus.se

Camille Maamari

Energiprodukter

0512-300 465
camille@varalagerhus.se

Magnus Olsson

Växtodling

0512-300 468
magnus.olsson@varalagerhus.se

Transport

Carolina Björkman

Transportledare

0512-300 464
carolina@varalagerhus.se

Rickard Kullenberg

Transportledare

0512-300 463
rickard.k@varalagerhus.se

Administration och ledning

Anders Hammer

Administrativ chef

0512-300 452
anders@varalagerhus.se

Ida Hillesköld

Administratör

0512-300 462
ida@varalagerhus.se

Lillemor Larsson

Administratör

0512-300 466 lillemor.larsson@varalagerhus.se

Johan Samuelsson

Kvalitets- och miljösamordnare

0512-300 467
johan@varalagerhus.se

Helen Wennerholm

Administratör

0512-300 461
helen@varalagerhus.se

Våra kontor


Vara

Lagerhusgatan 4
534 31 Vara

I Vara tar vi emot all konventionell spannmål och här finns också förnödenheter för avhämtning i lite mindre omfattning. Vid anläggningen ligger kontoret där ledning, administration och de flesta säljarna finns tillgängliga.


Tråvad

Järnvägsgatan 8
534 92 Tråvad

I Tråvad tar vi emot all KRAV-spannmål och är huvudlaget för alla förnödenheter som vi tillhandahåller. I Tråvad rensas utsädet som vi producerar själva och ett lager av vallfrö, allt för avhämtning och utkörning.


Erikstad

Erikstad Björnebol 4
464 92 Mellerud

Säljkontor och växtskyddsutlämning (kontor mitt emot Axima).


Skövde

IQ logistics, Gruvgatan 4C
541 31 Skövde

Säljkontor och växtskyddsutlämning.